Çelik Kardeşler Et tesislerinde üretim süreci, seçilen hammadde standardının sağlanmasıyla başlar. Dana etleri, veteriner hekim kontrolünde yapılan kesimler sonucu sağlık raporlarıyla beraber tesise ulaşır. Üretim gıda mühendisi kontrolünde çalışan alanında uzman kasapların, tüm hijyen koşullarının sağlandığı ve ortam sıcaklığının devamlı kontrol altında tutulduğu, etle reaksiyona girmeyen polyamidden yapılmış parçalama alanında başlar. Etler üretilecek ürünün cinsine göre parçalanır.

Akçaabat Köftesi Üretiminde dana eti, dana iç yağı, meşhur Trabzon ekmeği, sarımsak ve tuzun dışında hiçbir katkı maddesi, aroma veya renklendirici kullanılmamaktadır. Köftenin taze üretiminde el değmeden modifiye atmosfer ve vakumlu paketleme sistemleri, donuk üretimde -36 ° C de şoklama ve -18 ° C de soğuk depolarda muhafaza sistemleri kullanılmaktadır.

Çelik Kardeşlerde üretim, şoklama ve soğuk muhafaza alanları Türk Gıda Kodeksi’ne uygun sıcaklıklarda tutulmakta ve sıcaklık dereceleri ısı kayıt cihazlarıyla bilgisayar sistemlerinden kontrol edilmektedir.

uretim2 uretim1